Dramatyczne skutki wcześniactwa nieodwracalnie zmieniły życie Anastazji

Zdjęcie osoby potrzbującej
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl

Anastazja urodziła się 3 sierpnia 2018 roku. W 23 tygodniu ciąży, był to niespełna 5 miesiąc… Kruszynka ważyła zaledwie 460 gram. Otrzymała 4 pkt. w skali APGAR i jedynie 5% szans na przeżycie. Dramatyczne skutki wcześniactwa na zawsze zminiły życie Anastacji i jej rodziców. Do dziś dziewczynka zmaga się z wieloma schorzeniami, które są konsekwencją przedwczesnych narodzin.

Co czują w takiej sytuacji rodzice, którzy wyczekiwali pierwszego dziecka? Ból, niepokój, strach o życie własnego dziecka, o każdy nowy wspólny dzień… 

Dziewczynka jest skrajnym wcześniakiem. Początki jej życia były bardzo ciężkie, stwierdzono niewydolność oddechową, 15 minuta życia to już intubacja, następnie umieszczenia dziecka w inkubatorze i transport na szpitalny oddział OIOM, na którym spędziła kolejne tygodnie swego nowego życia.

Wspomnienia rodziców są bardzo bolesne, do dziś, gdy wracają do tamtych trudnych chwil do oczu napływają łzy. Problemy nie miały końca, szereg badań diagnostycznych, które wykazały u maleństwa:

  • niedokrwistość,
  • problemy neurologiczne,
  • dysplazje oskrzelowo płucną,
  • żółtaczkę,
  • problemy żywieniowe i metaboliczne,
  • konieczna była czterokrotna transfuzja krwi.

32 dzień życia to operacja zamknięcia przewodu Botalla (wrodzona wada serca, anomalia układu krążenia, która wymaga natychmiastowej diagnozy i interwencji chirurgicznej, ponieważ przetrwały przewód tętniczy może doprowadzić do rozwoju niewydolności krążenia oraz opóźnień w rozwoju fizycznym dziecka),

Podczas hospitalizacji Anastazja przeszła 3 wylewy krwi do mózgu, które spowodowały niedowład prawej strony ciała,

  • stwierdzono poważną wadę wzroku (podwójna soczewka w obu oczkach),
  • bielactwo,
  • dziecięce porażenie mózgowe,
  • niewykształcona prawa półkula móżdżku, a także brak robaka w móżdżku, który odpowiada za pionową postawę ciała oraz koordynację ruchową.

To wszystko było jak zły sen, każdy dzień przynosił nowe diagnozy, które nie były optymistyczne dla rodziców, z którymi musieli się stale mierzyć. Musieli być jednak silni, miłość do dziecka dodawała im otuchy i nadzieję na lepszą przyszłość ...

Dziś Anastazja musi znajdować się pod stałą opieką lekarzy specjalistów, nadal wykonywane są badania i stawiane diagnozy (ostatnio wystąpiło również podejrzenie padaczki). Wymagana jest kosztowna rehabilitacja. Sytuacja finansowa rodziny nie pozwala na pokrycie wszystkich kosztów, aby pomóc chorej córce. Dochodzą również koszty dojazdów do specjalistów - oddalone od miejsca zamieszkania nawet o 300 km.

Rodzina prosi o pomoc finansową, każdy przekazany grosz jest dla nich na wagę złota. Pragną zapewnić córce chodź namiastkę normalnego dzieciństwa, aby w przyszłości mogła sprawnie poruszać się i funkcjonować!

Anonimowy Darczyńca 100,00 zł
około 2 miesiące temu
Anonimowy Darczyńca 10,00 zł
około 3 miesiące temu
Sama urodziłam wcześniaka,wiem co to znaczy.
Anonimowy Darczyńca 5,00 zł
około 3 miesiące temu
Dział Weryfikacji Szczytny-cel.pl 1,00 zł
około 4 miesiące temu
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 5 miesięcy temu
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
około 5 miesięcy temu
Anonimowy Darczyńca 20,00 zł
około 5 miesięcy temu
Anonimowy Darczyńca 20,00 zł
około 6 miesięcy temu
Anonimowy Darczyńca 20,00 zł
około 6 miesięcy temu
Anonimowy Darczyńca 100,00 zł
około 6 miesięcy temu

Cel zbiórki

2%
358,04 z 20 000,00 zł
Brakuje jeszcze 19 641,96
Wspomóż
Wspomogło już 12 osób
Zbiórka zweryfikowana przez Szczytny-cel.pl